Jak to mám vysvětlit, aby to konečně pochopil/-a

Než se pustíte do studia mého pohledu na věc, tak si vyplňte následující dotazník, který Vám pomůže si udělat jasno ve Vašem postoji, vnímání a chápaní situací, ve kterých Vás fráze z titulku příspěvku napadá.

Po odeslání dotazníku získáte přístup k videu a článku, kde najdete rozbor fráze "Jak tom mám vysvětlit, aby to pochopil/-a" z úhlů pohledu, které Vás nejspíše nenapadly. Své vnímání situací, které prožíváte tak budete moci porovnat se skrytým obsahem, který se ve videu/článku dozvíte.

Je mi příjemnější:

Zabývám se tím, jak mám správně věci vysvětlit

Když vysvětluji, tak mi jde o:

Můžete vybrat více možností

Jako reakci druhé strany očekávám:

Můžete vybrat více možností

Když se mi nedaří svůj postoj nebo názor vysvětlit, tak:

Můžete vybrat více možností

Tento dotazník jsem vyplnil/-a
 

17 názorů na “Jak to mám vysvětlit, aby to konečně pochopil/-a

 1. Petra napsal/a:

  No děkuji! 🙂 To video je dobré. Vyvolalo to ve mně pocit uznání sobě, protože si myslím, že jsem docela neschopná řešit konflikty s manipulativními lidmi a zjišťuji, že to se mnou není tak špatné. Tuto otázku si nekladu. Ale když už něco řeším moc se tím pak zabývám (ne dlouho, tak tři dny 😀 podle toho o co jde tedy… ale zase pak o tom skoro nevím – resp. vím, má u mě dotyčný vroubek, ale dál mě nezajímá a prostě jsem se poučila co je to zač a tak se na něj dívám a dávám si pozor, pozoruju ho i v jednání s ostatními, pokud mám tu možnost a snažím se o korekci svého názoru (je to opravdu tak, jak si myslím?, schválně, co udělá teď někomu jinému, situace se potom opakují jen v jiných kulisách, takže vlastně si ověřím, že jsem se rozhodla dobře a zpětně hodnotím i ten konflikt a třeba si řeknu, tak se nemusím vůbec stydět, dobře jsem mu/jí to řekla, dobře jsem se zachovala. Někdy se stane, že si uvědomím i svoje problémy – zbytečně jsem byla zlá, protože problém nebyl v tom, že mi někdo něco chtěl udělat, ale v prosté chybě z nepozornosti, jenže mi to došlo až později, že já jsem si situaci vysvětlila jinak, nesprávně), většinou se mi ale potvrdí vlastní zkušenost a tím ale to mám vyřešeno – je hroznej a dál mě nezajímá, dávat si pozor, nejednat s ním pokud nemusím a pokud ano, jen to nejnutnější, dál mu nic neposkytovat, ani možnosti. Vydržet jeho klepy, ony za chvíli přestanou. Jen prostě přežít období po konfliktu a počítat s tím, že bude víc aktivní a ještě se chvíli snažit – a na to už nereagovat.

  • Jak to mám vysvětlit aby to pochopil napsal/a:

   Nakonec manipulátor odzbrojí druhého ale jak mu vtisknout myšlenku že on spochybil to nebylo vysvětleno.

   • Nevysvetluj napsal/a:

    Že on pochybil? On to nepochopí, nechce chápat…. takhle jsem si to vysvětlila já. Je to zbytečné vysvětlování. Já přerušila nakonec kontakt, ikdyz stále mě kontaktuje, vyhrožuje …. už jsem to řešila i s odborníky…. ale doufám v dobrý konec…

 2. Méně je více napsal/a:

  Děkuji za podnětné video, potěšilo mě, že jsem se metodou “pokus-omyl” dopracovala ke stejnému závěru. Ve zkratce: v minulosti jsem se hodně SNAŽILA vysvětlovat, pak mi došlo, že je to jen další munice pro agresi manipulátora a naučila jsem se s ním komunikovat s maximální úsporností. Nejdříve mi to přišlo drsné napsat jako odpověď pouze “ne” ( místo “ráda bych, ale nejde to, protože… “), ale když jsem zjistila, jak skvěle to funguje a že mám klid, s hrdostí to používám a Radim i ostatním, kteří se s manipulátory potýkají.

 3. Cony napsal/a:

  Mám to vyzkoušené na “vlastní kůži”.Vše ,co jste popisoval opravdu tak probíhá!Ta bezmoc,kdy už se sama obviňuji je opravdu flustrující.Jsem na sebe hrdá,že jsem se z područí takové osoby dokázala vymanit.

 4. Anonym napsal/a:

  Presne takto fungujem vysvetľujem, dookola aj napriek”fackam” a tí ľudia to robia znovu a znovu. Myslim, že toto video a komentäre ľudí mi pomohli rozhodnú[ sa navž dy s takýmito ľuďmi prerušiť kontakt.

  • Anonym napsal/a:

   Dobry den, Vase video mi velice pomohlo, vse bylo srozumitelne vysvetleno a ulevilo se mi.
   Pochopila jsem marnost vysvetlovani temto lidem.
   Casto jsem se I obvinovala a hajila, hlavne nechapala proc druhy nechape a jak nejlepe vysvetlit zas a znova jiz tolikrat “omýlaný problem”. Dlouho mi trvalo, nez jsem pochopila s kym mam tu “čest”.
   Nastesti se s timto druhem lidi casto nestkavam…jednalo se o meho byvaleho pritele.
   Dekuji Andrea

 5. Prosba napsal/a:

  Dobrý deň , vašu stránku mi prepísala moja kamarátka,zaujala ma vaša stránka aj video.Momentalne prechádzam ťažkým rozvodom .Odišla som z manželstva po 27rokoch ,keď som nabrala odvahu podať žiadosť o rozvod ,bolo to pre mňa oslobodzujúce😊.Ešte stále manžel ,nerozviedli nás na prvý krát dal odvolanie čo ho veľmi potešilo.Ja som s manipulátorom žila 27rokov až tak dlho som to dopustila.Neustale mi robí prenosný,pocity viny,vyhrážky .Ozaj už niekedy o sebe pochybujem a mám pocit že už nevládzem .Stále sa chce rozprávať prečo som odišla skôr ako som si to mohla Dovoliť! Už to bolo tak neúnosné za som musela podať trestné oznámenie.Prenasledovanie, vyhrážky.Nikdy mi nedá pokoj!to sú jeho slová.Neviem ako ďalej….on vie že sa ho bojím.
  Prosím o radu
  Andrea

 6. Poděkování napsal/a:

  Děkuji za video, děkuji za možnost pochopení, za možnost introspekce. Hodně mi to dalo❤ Děkuji

 7. Pingback: Jsem podvodník, ale je to vlastně paradox - Bezpečná Vina

 8. Obrovský zmanipulovany problém od otce co mě 2 krát zradil a mě obviňuje z porušení slibu napsal/a:

  Dobrý den, já si nedokážu představit další kroky manipulatora který, jeho slovy chce vrátit mě zpět, ale je to spíš kvůli dítěti, a mě dostal do potíží které mě skoro zničily, dali jsme si slib, já ho ne zradila v těžké chvíli, ale on mě obelhaval a teď mě opět zničil rok života manipulaci, takže pro mě je určitě hrozba s nevěřím mu, bohužel on dceru chce za každou cenu , myslím že spravne by bylo aby ji nemohl mít v péči.

 9. Nechcem vysvetľovať nikomu nič napsal/a:

  Jedno k čomu som dospela, že mu nevysvetlím nč! Musí k tomu dospieť sám. Ale nevážil si ma roky a teraz, keď náš rozvod trvá 21 mesiacov ma už bez hanby a pokrytectva nenávidí otvorené. Konečne to dáva najavo otvorené, i keď pre úradmi sa tvári ako najdokonalejší muž na svete a otec roka! Ja nemám nič a jemu ostalo všetko, ale ja mam konečne pokojnú domácnosť a som rada doma bez podvedomeho strachu kedy “to” zase začne. Chcem v sebe prepísať ten vzorec vysvetľovania, s nim komunikovať nemá význam, nepočúva ma, to mi nevadí, nie je viac pre mňa dôležitý, ale kdesi vo mne je stále to vysvetľovanie, i keď si vopred poviem, že nebudem už nikomu nič vysvetľovať.

 10. Anonym napsal/a:

  Z mě zkušenosti: Vyvoláním ” viny” u agresora vede k ještě větší agresi a hysterií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.