Mistrovství světa psychopatů 2022


Víte, že vás matematika může ochránit před zešílením z psychopatů? Říkáte, že stačí jedíný vzoreček a zešílíte z matematiky? Nebojte se, žádné vzorečky. Použijeme mojí milovanou teorii her, kde se bez vzorečků obejdeme a bude stačit umět počítat do dvou. Důkaz pochopil i můj osmiletý syn, kterému jsem jej vysvětloval s pomocí 3 legopanáčků. Vy to budete mít ještě názornější.

Tak se podívejte na video, ve kterém zkonstruuji důkaz, proč nelze vyhrát nad člověkem, který má omezené prožívání viny, tedy nikdy za nic nemůže, tedy ani za to, že lže.

Jestli vás důkaz zaujal a vysvětlil něco, co jste možná sami zažili nebo jste o tom slyšeli a děsíte se, že by se vám mohlo něco takového stát, tak vězte, že nejste sami. Za 8 let práce s tisícovkou klientů jsem analyzoval stovky kauz, ve kterých se opakovala stále ta stejná schémata, kdy patologičtí jedinci generovali pro soudka množství neplatných tvrzení, která byla soudkem ochotně přijímána a on se na jejich základě zcela pohádkově rozhodoval. A jak jinak, než ve váš neprospěch.

No a kdo hledá, ten co? Ten musí umět matematiku. A pak najde. Logicky.

A pokud nechcete objevovat kolo a potřebujete ověřený model, který vám pomůže se rozhodovat, jak ustát konflikt s vaším narcisem, manipulátorem, psychopatem atp. před soudkem a nechcete při tom objevování metodou pokus-omyl vyhazovat z okna desítky až stovky tisíc korun s většinou záporným výsledkem, tak se třeba ozvěte (pomoc@bezpecnavina.cz).

Jestli vás důkaz zaujal a dává vám smysl, tak můžete v komentářích odpovědět na tyhle otázky:

– Znáte nějaký jazyk, ve kterém by existovalo podstatné jméno, které je jednoznačným a přesným protikladem slova lhář?
– Odpovídá důkaz vašim zkušenostem nebo zkušenostem někoho ve vašem okolí?
– Jak jste se doposud snažili se soudkem vypořádávat a s jakým výsledkem?
– Kolik peněz a nervů vás laškování před soudkem už stálo ?
– Jaká je nejvýhodnější strategie pro modrého hráče?
– Je soudek pravdař?
– Jestli jste začali milovat matematiku (přípustné odpovědi jsou pouze: Ano, Už dávno nebo Tak určitě)

Nebo si můžete tipnout která profese je mezi mými klienty druhá nejzastoupenější. Dám vám nápovědu. Jak jinak, než matematickou. Je to profesní nadmnožina množiny soudků. A vězte, že s pár soudky už jsem taky pracoval. Jak myslíte, že na tom byli s empatií vůči modrým hráčům?

A jak vás tedy může matematika ochránit před zešílením?


Pokud jste se ocitli v situaci modrého hráče a nechápali jste, jak je “to” možné a zároveň se všichni okolo vás tvářili, že “to”, co se děje, je naprosto v pořádku a problém je ve vás, protože to špatně vnímáte, tak to ve vás nejspíš vyvolalo vnitřní konflikt. Říká se tomu taky kognitivní disonance. Emoční obsah takového stavu je třeba úzkost nebo až deprese. Viděl jsem už pár lidi, co po takovém obcování soudka s červeným panáčkem, skončilo na práškách. A ještě si na ně pak všichni ukazovali prstem, že oni jsou ti šílenci. Nejsou. Byla to přirozená reakce na šílené. No a matematika vám může potvrdit, že vaše emoční reakce jsou adekvátní tomu, co zažíváte, bez ohledu na to, co vám tvrdí okolí.

Držte se!
 

5 názorů na “Mistrovství světa psychopatů 2022

  1. Petra napsal/a:

    Jediná cesta je odejít od agresora, nejlépe pomalu, tiše a pokud možno v dobrém, což samozřejmě většinou nejde. Pan soudek jsou všechny ty slepé ovce, lidé, kteří vnímají jen ty výstupy – ona křičí, je hysterická vs. on je klidný, nenadává. Ale už nevidí ty vstupy – co ona roky prožívá, to trestání tichem, nezájem, zkouší to po dobrý, po zlým, je moc hubená, pak moc tlustá, jen kdyby byla taková a maková. A ona za čas je, ale zase špatně. Takže zkrátka soudek je většinová společnost, která slepě věří signálům do očí bijícím, ale nezajímá se už o to co k nim vedlo. Jenže těžko je soudit, pokud nezažili, neboť agresoři bývají pro vnější svět snad až dokonalí…

  2. Tarpan napsal/a:

    … takže jestli tomu dobře rozumím, tak “pravdař” může za daných podmínek maximalizovat svůj užitek jen tím, že nebude hrát…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.