Davová obrana

Systém pro konstrukci obrany dle metodiky Bezpečné viny, který aktuálně intenzivně vyvíjim bude mít jednu důležitou vlastnost. Respektive těch vlastností bude spousta, ale tahle jedna je veledůležitá. Je to něco, o čem jsem dlouho snil, nějakou dobu se to pokoušel zrealizovat primitivnějšími prostředky, ale nešlo to. Resp. šlo, ale bylo to tak složité na pochopení, pracné na uskutečnění, že jsem ten systém hromady vzájemně provázaných excelovských tabulek dokázal plnit jen a pouze já a to je dost malý dav na davovou obranu.

V čem tedy davová obrana spočívá?

Na těhle stránkách jste nejspíš proto, že jste se setkali s člověkem, kterému se nedalo nic vysvětlit, který nikdy za nic nemohl a ještě lépe jste za vše mohli vy, protože jste tenhle svět prakticky stvořili, ale samozřejmě úplně blbě. Nehledě na to, že se nejspíš snažíte dovést vlastní děti k sebevraždě a proto jsou mobilizovány instituce, aby kvůli vám byl obnoven trest smrti a pak se bude zase moct zrušit a zavládne klid a mír a zeman. V konkrétních kreativních výplodech se projevy vašeho agresora budou lišit, ale kostra je zhruba stejná jako to, co jsem tu naznačil, no ne?

Trošku se ta odpověď rozbředla, tak zpět k původní otázce …

… ale ne úplně. Kdybych si tou kurzívou pořád neskákal do proudu myšlenek, tak už to mohlo bejt ze mě venku. No, můžu nádávat jenom sám sobě, že vás takhle zdržuju. Ale je to naštěstí bezpečná vina, které se lze jednoduše zbavit tím, že přestanu vypisovat tyhle zbytečnosti a oddalovat to textuální vyvrcholení.

Kdo na konci předchozí věty četl něco jiného, než je tam napsáno, ať udělá čárku!

Nejde ani tak o výplody bezbřeze agresivní fantasie vašeho toxičana (tento výraz jsem si bez dovolení vypůjčil z dnešního komentáře pod příspěvkem 3x zatloukat), ale o vaše reakce na ně. Vaše emoční reakce. Úzkostmi, sevřeným žaludkem počínaje a depresemi, panikami a všemožnou somatizací konče. O podrážděnosti a vašich útocích na nejbližší ani nemluvě. Tedy ten stav, do kterého vás útoky agresora dostávají …

paralýza.

Je vám z toho tak zle, že nic nejde. Dělat, bránit se a nakonec ani brečet. Ani ta ultimátní katarze už není možná. Žádná úleva. Nic. Jenom utrpení. I když máte nastudovanou metodiku obrany, tak se stejně dostáváte do situací, kdy cítíte, že běžíte maraton v mafiánských betonových botičkách. Na dně přehrady. Nahatý. Dokonce bez wifi. A nikdo okolo vám nepomůže. Všichni čumí do svejch mobilů a předstíraj, že maj signál.


Právě přilétá hlavní hrdina v oblečku supermana, batmana a spidermana zároveň.

Všichni ostatní nepřemožitelní hrdinové jsou nepřemožitelní jen a pouze proto, že nejsou aktuálně pod emočním tlakem jako vy a ovládají reflexivně metodiku účinné obrany. Jestli vám to zrovna nejde, tak zkušení obranáři jsou vám k dispozici a nagenerují obranné reakce za vás.

A to je to sdělení, kvůli kterému vás tu tak dlouho vodím za nos.


Všechno ostatní už jsou jenom technikálie. A technikálně už to funguje. Jako jeden příklad za všechny přidávám zprávu, kterou jsem dostal od jedné davové obranářky …

Ve 3 ráno jsem se vzbudila. Musela jsem se podívat na správný reakce. A pak jsem mohla dál spát …

Takže když se budete obranu teprve učit nebo na vás váš nebetyčný toxičan vyklopí své sombrero plné kaktusově bodlinaté lásky, tak vězte, že budete mít k dispozici ostatní bezpečné vinaře, kteří už jsou životem naočkováni a vůči výlevům vašich zvířátek imunní. Zjednodušeně řečeno:

Sranda a logika zvítězí nad obviňováním a manipulací.

A to jsem tak ňák nesrtozumitelně chtěl říct, že:

  • v tom nejste sami
  • zkušenější vám můžou a chtějí příběhnout na pomoc
  • vaše situace není unikátní – vyzkoušené řešení už existuje
  • a někdo už ten systém, jak tu pomoc k vám dostat, naprogramoval … YES! OMD! (oh my doG!)

A jestli to někomu do teď nedošlo, tak davová obrana je inspirovaná pojmem Crowd sourcing. Tedy JiČínsky řečeno: Sdílení zdrojů davu. V našem případě davu zkušeného v obraně proti nefyzické agresivitě.

p.s. když už jsme u toho crowdsourcingu. Před lety Bezpečná vina podpořila v croudfundingové kampani film Tady Havel, slyšíte mě? Ten film vypadá, že zatím nevznikl, tak dejte vědět, jestli někdo víte něco o jeho vzniku nebo zániku. Doufám, že jeho autoři jsou v pořádku a držim jim palce. Ať se v jejich životě děje aktuálně cokoliv, co jim brání v dokončení projektu, tak ať to přežijou. Ve zdraví! Třeba se jednou potkáme na premiéře. I Havel you!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.